Dramatyczne zdarzenie w powiecie pleszewskim. Szkoła w Broniszewicach poinformowała o śmierci dyrektora - Mariusza Wieczorka.
- Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że Pan Dyrektor Mariusz Wieczorek nie żyje. Odszedł wczoraj wieczorem. Jednocześnie informujemy Państwa, iż dołożymy wszelkich starań, aby placówka działała jak do tej pory - informuje szkoła w Broniszewicach
Mężczyzna został znaleziony w niedzielę, 22 maja po godzinie 19-ej w jednym z mieszkań na terenie Pleszewa. Prokuratura wszczęła postępowanie. Wszystko wskazuje na to, że było to samobójstwo.
- W ramach postępowania przeprowadzono szczegółowe oględziny z udziałem lekarzy, prokuratora i techników. W miejscu ujawnienia zwłok, znaleziono zwłoki 54-letniego mężczyzny z raną postrzałową głowy. Według wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia nie wynika, by do zgonu przyczyniły się osoby trzecie – powiedział nam Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim
Mężczyzna na 30 minut przed zdarzeniem poinformował o swoich zamiarach bliską osobę. Decyzją sądowo-lekarską zwłoki zostały zabezpieczone do sekcji zwłok. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, mężczyzna był w kole łowieckim. Zabezpieczono również trzy jednostki broni myśliwskiej. Trwają czynności sprawdzające okoliczności tego zdarzenia.
Mariusz Wieczorek urodził się w 1968 r. w Pleszewie. Był absolwentem Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie oraz Technikum Rolniczego w Marszewie. Następnie ukończył Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku historii. Funkcję dyrektora pełnił od 2003 roku.
Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie.
W Kaliszu działa Centrum Interwencji Kryzysowej.
DZIAŁ INTERWENCJI KRYZYSOWEJ
62-800 Kalisz, ul. Graniczna 1
tel.: 62 757-45-10, wew. 2900
POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.
Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111
Szeroki spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl
Bezpłatną, zdalną pomoc psychologiczną udziela również Fundacja Twarze Depresji. Szczegóły na ich stronie - https://twarzedepresji.pl/pomocpsychologiczna/
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Twój czas spędzony na Faktach Kaliskich jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Czym jeszcze możemy Cię zainteresować oprócz powyższego artykułu?
Wydawcą portalu faktykaliskie.info jest Fundacja Reakcja z siedzibą w Kaliszu. Z naszym zespołem prowadzimy dla Ciebie łącznie 5 różnych marek. Fakty Kaliskie już znasz. Poznaj pozostałe:
Telewizja Kalisz
Jako Telewizja Kalisz działamy na różne sposoby. Prowadzimy kanał telewizyjny w sieci Vectra i Multimedia. Jesteśmy w pierwszej 15 najpopularniejszych programów TV w tych sieciach. Mamy też możliwość emitowania własnych materiałów w sieci ogólnopolskiej, z dostępem do 2,5 mln abonentów. Prowadzimy też konto na You Tubie (10 tys. subskrybentów) dla widzów z poza sieci tych dwóch operatorów, a nawet TikToka. Mamy tam już ponad 20 tysięcy najmłodszych widzów. Obserwuj Telewizję Kalisz w socialmediach:
TikTok YouTube
A jeśli trzeba technicznie i merytorycznie jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia transmisji telewizyjnej w jakości HD z każdego miejsca w Polsce. Mamy dwie maszyny emisyjne TriCaster i osiem kamer HD.
I to właśnie od programu telewizyjnego zrodziła się nasza czwarta marka i zupełnie nowa gałąź działalności.
Dla ogólnopolskiej widowni Vectry i Multimedia Polska wyprodukowaliśmy program przygodowy "Wylogowani. Survival Challenge". W skrócie było tak: z grupą sześciu śmiałków wyjechaliśmy na sześć dni do lasu. Nie mieliśmy ze sobą jedzenia, schronienia czy jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. A w lesie jak to w lesie, i wilki, kleszcze, komary, i burza. I wielka satysfakcja z tego, że daliśmy radę. Przetrwaliśmy. Poznaliśmy dobrze uroki lasu, trochę survivalowych sztuczek, ale przede wszystkim siebie, to na co nas stać.
"Wylogowanych" reklamowaliśmy hasłem: to więcej niż program i więcej niż przygoda. Dokładnie tak właśnie jest. Bo teraz to już nie tylko program, ale realne leśne obozy, organizowane również zimą dla młodszych i starszych, zabieramy ich do pięknego lasu w sąsiedztwie urokliwego Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i tam pomagamy im poznać naturę lasu, ale i poznać własną naturę. "Wylogowanych" w naszym lesie przybywa, a to dopiero początek tej przygody. Śledźcie ich m.in. na Facebooku/Wylogowani
Najlepsze z Kalisza
A gdy już wytrzepiemy z siebie wszystkie kleszcze, sosnowe igiełki i wrócimy z lasu do miasta, to ogarniamy nowe produkty w naszym sklepie internetowym najlepszezkalisza.pl. Mamy pamiątki, śmieszne gadżety i całkiem na poważnie produkty związane z naszym miastem. Wpadajcie tam czasem, może znajdziecie coś dla siebie: najlepszezkalisza.pl
Fundacja Reakcja
Między działalnością medialno - leśną prowadzimy naszą fundację. W "Reakcji" zajmujemy się m.in. promocją zdrowego i aktywnego trybu życia, propagowaniem aktywności społecznej, dobrych relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych, promocją lokalnego biznesu A do wypełniania tych misji idealnie służą i nasze media i las. Więcej o fundacji znajdziecie tutaj: fundacja-reakcja.pl
Podsumowując... prowadzimy dla Was pięć różnych marek, z różnych dziedzin życia. Razem możemy się uczyć, informować, bawić i rozwijać.
Napisz komentarz
Komentarze