Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu w Polsce. Również straże gminne i miejskie śmielej sięgają po „elektryki”. Straże gminne i miejskie decydując się na uzupełnienie swoich flot samochodowych o „elektryki” biorą pod uwagę - oprócz oczywistych beneficjów dla środowiska naturalnego oraz swoich budżetów - wymogi wynikające z ustawy o elektromobilności.
– Taki radiowóz bardzo przysłużyłby się strażnikom miejskim. W chwili obecnej jest on nam nam bardzo potrzebny, zwłaszcza w ścisłym centrum miasta, gdzie patrolowanie odbywa się na krótkich odcinkach – mówiła Agata Dybioch, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej Kalisza
Takie radiowozy, których głównym wyróżnikiem jest ekologiczny napęd, pełnią już służbę w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Świdnicy, Jarosławie czy Poznaniu. To właśnie w stolicy Wielkopolski kaliscy strażnicy mogli zapoznać się z doświadczeniami poznańskich koleżanek i kolegów związanych z użytkowaniem takich pojazdów.
-Komendant Straży Miejskiej Poznania, wspólnie ze strażnikami stwierdzili, że radiowóz na prąd to same korzyści. Elektryk jest doskonałym narzędziem codziennej pracy strażnika w terenie. Zero hałasu, zero spalin i niewielki koszt użytkowania to jego główne zalety - informuje kaliska Straż Miejska
Elektryczne radiowozy doskonale sprawdzają się w codziennej służbie patrolowo - interwencyjnej oraz podczas wykonywania bardziej wyspecjalizowanych zadań związanych przede wszystkim z ochroną środowiska. Ekopartole niemal w całej Polsce korzystają z pojazdów zasilanych energią elektryczną. Bardzo dobrze odbierane jest przez mieszkańców miast i gmin, gdy strażnicy zajmujący się w służbie walką ze smogiem czy podrzucaniem odpadów korzystają z zeroemisyjnego transportu.
Pojazd napędzany energią elektryczną idealnie wpisuje się w specyfikę naszej służby. Patrolowanie miasta, podejmowanie interwencji wymaga typowo miejskiego trybu jazdy na krótkich odcinkach z małymi prędkościami - to książkowe parametry jazdy e-samochodu.
Zakup pojazdu przystosowanego do przewozu osób nietrzeźwych niewątpliwie przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa, usprawni pracę funkcjonariuszy Straży Miejskiej Kalisza. W najbliższym czasie Straż Miejska Kalisza planuje przeprowadzić przetarg na zakup auta elektrycznego przystosowanego do przewozu osób nietrzeźwych. Na ostatniej miejskiej sesji radni Kalisza przyznali kaliskim municypalnym dodatkowe 220 000 złotych na zakup nowego auta.
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Twój czas spędzony na Faktach Kaliskich jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Czym jeszcze możemy Cię zainteresować oprócz powyższego artykułu?
Wydawcą portalu faktykaliskie.info jest Fundacja Reakcja z siedzibą w Kaliszu. Z naszym zespołem prowadzimy dla Ciebie łącznie 5 różnych marek. Fakty Kaliskie już znasz. Poznaj pozostałe:
Telewizja Kalisz
Jako Telewizja Kalisz działamy na różne sposoby. Prowadzimy kanał telewizyjny w sieci Vectra i Multimedia. Jesteśmy w pierwszej 15 najpopularniejszych programów TV w tych sieciach. Mamy też możliwość emitowania własnych materiałów w sieci ogólnopolskiej, z dostępem do 2,5 mln abonentów. Prowadzimy też konto na You Tubie (10 tys. subskrybentów) dla widzów z poza sieci tych dwóch operatorów, a nawet TikToka. Mamy tam już ponad 20 tysięcy najmłodszych widzów. Obserwuj Telewizję Kalisz w socialmediach:
TikTok YouTube
A jeśli trzeba technicznie i merytorycznie jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia transmisji telewizyjnej w jakości HD z każdego miejsca w Polsce. Mamy dwie maszyny emisyjne TriCaster i osiem kamer HD.
I to właśnie od programu telewizyjnego zrodziła się nasza czwarta marka i zupełnie nowa gałąź działalności.
Dla ogólnopolskiej widowni Vectry i Multimedia Polska wyprodukowaliśmy program przygodowy "Wylogowani. Survival Challenge". W skrócie było tak: z grupą sześciu śmiałków wyjechaliśmy na sześć dni do lasu. Nie mieliśmy ze sobą jedzenia, schronienia czy jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. A w lesie jak to w lesie, i wilki, kleszcze, komary, i burza. I wielka satysfakcja z tego, że daliśmy radę. Przetrwaliśmy. Poznaliśmy dobrze uroki lasu, trochę survivalowych sztuczek, ale przede wszystkim siebie, to na co nas stać.
"Wylogowanych" reklamowaliśmy hasłem: to więcej niż program i więcej niż przygoda. Dokładnie tak właśnie jest. Bo teraz to już nie tylko program, ale realne leśne obozy, organizowane również zimą dla młodszych i starszych, zabieramy ich do pięknego lasu w sąsiedztwie urokliwego Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i tam pomagamy im poznać naturę lasu, ale i poznać własną naturę. "Wylogowanych" w naszym lesie przybywa, a to dopiero początek tej przygody. Śledźcie ich m.in. na Facebooku/Wylogowani
Najlepsze z Kalisza
A gdy już wytrzepiemy z siebie wszystkie kleszcze, sosnowe igiełki i wrócimy z lasu do miasta, to ogarniamy nowe produkty w naszym sklepie internetowym najlepszezkalisza.pl. Mamy pamiątki, śmieszne gadżety i całkiem na poważnie produkty związane z naszym miastem. Wpadajcie tam czasem, może znajdziecie coś dla siebie: najlepszezkalisza.pl
Fundacja Reakcja
Między działalnością medialno - leśną prowadzimy naszą fundację. W "Reakcji" zajmujemy się m.in. promocją zdrowego i aktywnego trybu życia, propagowaniem aktywności społecznej, dobrych relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych, promocją lokalnego biznesu A do wypełniania tych misji idealnie służą i nasze media i las. Więcej o fundacji znajdziecie tutaj: fundacja-reakcja.pl
Podsumowując... prowadzimy dla Was pięć różnych marek, z różnych dziedzin życia. Razem możemy się uczyć, informować, bawić i rozwijać.
Napisz komentarz
Komentarze