Rezerwy KKS-u gromią na inaugurację. Udany debiut nowego trenera

Od okazałego zwycięstwa zmagania w sezonie 2022/2023 wielkopolskiej V ligi gr. 3 zaczęli piłkarze rezerw KKS-u Kalisz. W minioną środę pokonali na wyjeździe innego spadkowicza Victorię Ostrzeszów 4:0. Na ławce trenerskiej kaliskiej drużyny po raz pierwszy zasiadł Krzysztof Orzeszek.
Nowy trener rezerw KKS-u, Krzysztof Orzeszek. Fot. KKS Kalisz

Nowy szkoleniowiec zastąpił przed kilkoma dniami Piotra Morawskiego, który prowadził drużynę rezerw w zeszłym sezonie. Krzysztof Orzeszek pochodzi z Zabrza i posiada licencję UEFA A. Przez ponad siedem lat związany był z młodzieżowymi ekipami Sparty Zabrze, szkolił też kadry wojewódzkie. Jego debiut na ławce trenerskiej drugiego zespołu KKS-u wypadł okazale, bo z wyjazdu do Ostrzeszowa niebiesko-biało-zieloni przywieźli komplet punktów, zdobywając cztery gole i nie tracąc żadnego.

Worek z bramkami rozwiązał w 14. minucie Patryk Soboczyński. Przed przerwą trafiali także Nikodem Siewiera i Kacper Dudek. Wynik na 4:0 ustalił w 86. minucie Kacper Jabłoński, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie.

Kolejny mecz kaliski zespół, który jest spadkowiczem z czwartej ligi, rozegra w niedzielę, 28 sierpnia, także na wyjeździe. Tego dnia zmierzy się w Kobylej Górze z miejscową Zefką (godz. 16:00).