Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać władze samorządowe, organizacje turystyczne, stowarzyszenia i organizacje działające na terenach wiejskich. Mogą to zrobić też sami właściciele obiektów agroturystycznych. Ci na zgłoszeniu muszą mieć pieczęć swojej gminy. Latem jury odwiedza zgłoszone obiekty i wybiera finalistów w trzech kategoriach: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym, obiekty bazy noclegowej o charakterze wiejskim oraz obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. edukacyjnym, terapeutycznym, rekreacyjnym wykorzystującym walory wsi. - Kolejne edycje konkursu pokazują rozwój ilościowy i jakościowy bazy turystyki wiejskiej w Wielkopolsce, która stanowić może doskonałą wizytówkę naszego regionu – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. – Konkurs przyczynia się do poprawy jakości świadczonych usług i promuje dobre wzorce.
Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii przyznawane są nagrody finansowe. Nagroda specjalna może być przyznana przedsięwzięciom nietuzinkowym, służącym integracji społecznej oraz szeroko pojętej edukacji. Ośrodki agroturystyczne, które są laureatami konkursu objęte są też działaniami promocyjnymi prowadzonymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs od początku organizowany jest przez UMWW, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Wielkopolskie Towarzystwo Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej.
Zgłoszenia do konkursu proszę przesyłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi al. Niepodległości 34, 61 – 714 Poznań z dopiskiem „KONKURS AGROTURYSTYCZNY"
AW, fot. organizator
Napisz komentarz
Komentarze