Od 21 do 23 kwietnia 986 gimnazjalistów z Kalisza pisało egzamin z języka polskiego, historii i WOS-u, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języków obcych. Na wyniki czekali z niecierpliwością, bo od tego egzaminu zależy, w jakiej szkole ponadgimnazjalnej będą mogli kontynuować edukację. - Najlepiej poszła mi matematyka, chociaż wiem, że niektórym przysparzała problemów. Jestem bardzo szczęśliwa, bo spodziewałam się gorszych wyników, ale pozytywnie mnie zaskoczyły – mówi Aleksandra Budrys, uczennica Gimnazjum nr 9 w Kaliszu. - Myślałam, że będzie trochę lepiej. Najbardziej chciałam, żeby dobrze poszły mi przyrodnicze, bo idę do klasy biologiczno-chemicznej, ale nie poszło mi najlepiej. Ogólnie jestem jednak zadowolona – dodaje jej koleżanka, Joanna Kowalska. Podobnie jak inna trzecioklasistka. - Wszystko poszło zgodnie z planem. Najwięcej punktów z części językowej, z języka angielskiego mam 100% z podstawy i rozszerzenia – cieszy się Martyna Miśko z 3d.
Z wyników swoich uczniów zadowolona jest także dyrektor Zespołu Szkół nr 9 w Kaliszu. - Analiza wyników naszej szkoły wskazuje, że najlepiej uczniowie napisali egzamin z języka angielskiego – to bardzo dobry wynik. Osobiście bardzo cieszy również wysoki wynik z historii i WOS-u, ponieważ jestem historykiem, a nasi uczniowie uzyskali z tej części 67% - mówi Aneta Justyńska, dyrektor Zespołu Szkół nr 9 w Kaliszu.
Powody do zadowolenia może mieć także Gimnazjum nr 7 na Zagorzynku, które na tle szkół publicznych w Kaliszu wypadło najlepiej. Bezkonkurencyjne okazały się tradycyjnie Gimnazjum Sióstr Nazaretanek i Niepubliczne Gimnazjum „Edukator”, osiągając wyniki wysoko ponad średnią krajową i wojewódzką.
Według analiz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, najmniej trudności sprawiły uczniom analiza i interpretacja tekstu kultury oraz wyszukiwania i porównywanie informacji pozyskiwanych z różnych źródeł. Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością odczytywania i wykorzystywania informacji z tekstu i rysunku. Gorzej poradzili sobie z zadaniem wymagającym oceny prawdziwości przybliżeń dwóch pierwiastków na podstawie podanej informacji.
Bardzo dobrze gimnazjalistom poszedł język angielski. W przypadku egzaminu rozszerzonego dość dużo trudności przysporzyło im natomiast zadanie sprawdzające umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnej.
WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO W KALISZU ZNAJDZIECIE TUTAJ - kliknij
ES, MIK, fot. ES
Napisz komentarz
Komentarze