Marta Walczykiewicz w finale MŚ

Marta Walczykiewicz wygrała swój wyścig półfinałowy i awansowała do finału konkurencji K1 200 metrów podczas odbywających się w Mediolanie mistrzostw świata w kajakowym sprincie. Decydujący o medalach i olimpijskiej kwalifikacji wyścig rozegrany zostanie w niedzielne przedpołudnie.

W sobotnim półfinale kaliszanka popłynęła szybciej niż w eliminacjach i pewnie wygrała swój wyścig. Do czasu 40.199 nie zbliżyła się żadna zawodniczka startująca w serii z wychowanką KTW Kalisz. Druga na mecie Francuzka Sarah Guyot straciła do reprezentantki Polski blisko sekundę (41.156). Obie kajakarki zapewniły sobie awans do finału A.

W półfinałach niesamowitą formę potwierdziła główna rywalka Marty Walczykiewicz w walce o złoto, Lisa Carrington. Nowozelandka jako jedyna w całej stawce zeszła poniżej 40 sekund, wygrywając swój wyścig z czasem 39.925. Minimalnie lepszy rezultat od Marty Walczykiewicz uzyskała jeszcze Hiszpanka Teresa Portela (40.154).

Finał A konkurencji K1 200 metrów odbędzie się w niedzielę o godzinie 10:10. Wystartuje w nim dziewięć zawodniczek. Czołowa ósemka wywalczy kwalifikację do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.