Srebro i olimpijski paszport! Marta po raz ósmy wicemistrzynią świata!

Marta Walczykiewicz po raz ósmy w swojej karierze została wicemistrzynią świata w kajakarstwie. Bogaty dorobek uzupełniła w niedzielę podczas czempionatu w Mediolanie, gdzie była druga w finale olimpijskiej konkurencji K1 200 metrów. Wygrała jej odwieczna rywalka Lisa Carrington, która po tytuł mistrzowski w sprincie jedynek sięgnęła po raz czwarty z rzędu.

W finałowym wyścigu kaliszanka świetnie wyszła z bloków startowych i objęła prowadzenie. Płynąca obok niej Nowozelandka Lisa Carrington zaczęła jednak przyspieszać i na dystansie wyprzedziła kajakarkę KTW, finiszując ostatecznie na pierwszej lokacie w czasie 40.060. Tuż za nią uplasowała się Marta, tracąc do swojej odwiecznej przeciwniczki nieco ponad 0,6 sekundy (40.700). Brąz zdobyła Hiszpanka Teresa Portela (41.248).

Dzięki drugiej lokacie kaliska kajakarka wywalczyła nie tylko srebro, ale też kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Tam z pewnością będzie chciała zrewanżować się Carrington, co już niejednokrotnie podkreślała w udzielanych wywiadach.

Podkreślmy, że dla Marty Walczykiewicz to już jedenasty medal mistrzostw świata i ósmy srebrny (piąty w K1 200 m). W swoim bogatym dorobku ma także jedno złoto i dwa brązowe krążki.