Pomysłów na rewitalizację – odnowienie fizyczne, ale też mentalne miasta i jego mieszkańców - było kilka. „Skrzynki na jarzynki”, które miały zachęcić lokatorów kamienic do uprawiania warzyw w centrum miasta, odnowa podwórka przy ul. Grodzkiej, do tego kilka ankiet i konsultacji. Czy kaliszanie odczuli te działania? Ilu zainteresowanych, tyle głosów. Bez wątpienia sukcesem Krzysztofa Zientala, wraz z którym w mieście rewitalizacja stała się słowem odmienianym przez wszystkie przypadki, jest zakwalifikowanie się do ministerialnego programu „Modelowa rewitalizacja miast”. Teraz jego zadania, a tym samym koordynowanie współpracy z ekspertem ds. rewitalizacji oddelegowanym do Kalisza z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, przejmie Izabela Grześkewicz, która od tego tygodnia jest szefem Biura Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Kaliszu. – Biuro zostało powołane z początkiem roku. W tym momencie jest jednoosobowe i jego szefowa, czyli Izabela Grześkiewicz, będzie odpowiedzialna za skład osobowy oraz jego działania – mówi Piotr Duster z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Kaliszu.
Kierownik Biura Rewitalizacji od 11 lat pracuje jako urzędnik. Poprzednio w Wydziale Rozbudowy i Inwestycji UM w Kaliszu. - Dała się poznać z dobrej strony. Jest gotowa na nowe wyzwania. Do końca tygodnia przedstawi swoją koncepcję na temat funkcjonowania biura i obsady pracowniczej. Wierzę, że ten awans pozytywnie wpłynie na pracę biura – wyjaśnia na miejskiej stronie internetowej Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza.
Zanim nowa specjalistka od rewitalizacji, która jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz podyplomowych studiów w zakresie Strategii Rozwoju Spółek Kapitałowych, zajmie się działaniami mającymi przywrócić blask naszemu miastu, weźmie udział w szkoleniu podsumowującym kolejny etap konkursu „Modelowa rewitalizacja miast”, organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju.
AW, UM w Kaliszu, fot. Anna Błaszczyk
Napisz komentarz
Komentarze