Półfinał był blisko

Siatkarze MUKS Amber Kalisz byli bardzo blisko wywalczenia awansu do półfinału Mistrzostw Polski w kategorii kadetów. W ćwierćfinałowych zmaganiach, które odbyły się w Nysie, zajęli trzecie miejsce. Z turnieju dalej przechodziły dwa najlepsze zespoły.

yle="text-align:justify;">Podopieczni Mariusza Pieczonki i Mariana Nowaka to aktualni mistrzowie Wielkopolski w kategorii kadetów. Tytuł, wywalczony zresztą już przed rokiem, obronili w lutym. Dzięki temu mogli wziąć udział w jednym z ośmiu turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski. Los sprawił, że trafili do grupy, która rywalizowała w Nysie.

W pierwszej fazie turnieju kaliszanie spisali się znakomicie. Pokonując ekipy KS Milicz (3:2) i UKS Strzelce Opolskie (3:0) pewnie awansowali do finałowego etapu. W nim stoczyli pasjonujący bój z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Po trzech setach prowadzili 2:1 i byli na dobrej drodze, by ograć przeciwników i zagwarantować sobie miejsce w czołowej dwójce turnieju, a tym samym awansować do półfinału MP. Niestety w czwartej i piątej odsłonie, bardzo wyrównanej zresztą, górą byli przeciwnicy. Amber miał jeszcze szansę, by przejść dalej, ale musiał w kolejnym spotkaniu ograć faworyzowanych gospodarzy, którzy wcześniej stracili tylko jednego seta. Nie był jednak w stanie przeciwstawić się silnym fizycznie siatkarzom z Nysy, przegrywając 0:3. W klasyfikacji turnieju kaliski zespół zajął trzecie miejsce, a awans do półfinału krajowego czempionatu, oprócz miejscowej drużyny AZS PWSZ, wywalczyła też Lechia.

***

1/4 finału Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kadetów – turniej w Nysie

wyniki siatkarzy Ambera
Amber Kalisz – KS Milicz 3:2 (25:21, 21:25, 23:25, 25:15, 15:11)
UKS Strzelce Opolskie – Amber Kalisz 0:3 (15:25, 14:25, 14:25)
Amber Kalisz – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (23:25, 25:18, 25:21, 21:25, 12:15)
Amber Kalisz – AZS PWSZ Nysa 0:3 (18:25, 12:25, 13:25)