Przełamanie Stali. Faworyt ograny w Arenie (FOTO i WIDEO)

Na czterech zatrzymał się licznik kolejnych porażek koszykarze BM Slam Stal Ostrów Wlkp. w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Niechlubną passę ostrowianie przełamali w piątkowy wieczór. W kaliskiej Arenie ograli faworyzowanych Energa Czarnych Słupsk 80:73.

yle="text-align:justify;">O wygranej podopiecznych Zorana Sretenovicia zadecydowały wydarzenia z trzeciej kwarty. Poprzedzone one zostały świetną serią Stali przed końcem pierwszej połowy, gdy gospodarze odrobili kilkupunktową stratę, wyrównując stan rywalizacji na 37:37. Po wznowieniu gry „Stalówka” wypracowała sobie 16-punktową przewagę (64:48) i stało się jasne, że tego spotkania przegrać nie może. Miejscowi pieczołowicie pilnowali wyniku i mimo ambitnej postawy „Czarnych Panter” w czwartej kwarcie, górą był beniaminek TBL, który zwyciężył 80:73.

yle="text-align:justify;">

Najlepszym graczem w ekipie z Ostrowa był Curtis Millage, który zanotował 18 punktów, miał też pięć zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty. W zespole Czarnych (to brązowi medaliści ubiegłego sezonu, a obecnie piąty w tabeli team) zawiedli natomiast liderzy. Jerel Blassingame, Folarin Campbell i Łukasz Seweryn grali na bardzo niskiej skuteczności rzutowej, pudłując w kluczowych momentach spotkania.

Dla Stali był to jedenasty triumf w tym sezonie. Następnym rywalem żółto-niebieskich będzie Asseco Gdynia. Ten mecz odbędzie się 6 kwietnia w Trójmieście.

***
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Energa Czarni Słupsk 80:73 (15:19, 22:18, 27:11, 16:25)
BM Slam Stal: Millage 18, Wangmene 12, Nikołow 11, Ochońko 10, Delaney 9, Zębski 9, Sroka 5, Żurawski 2, Suliński 2, Kaczmarzyk 2, Dymała 0.
Energa Czarni: Blassingame 12, Harper 11, Mbodj 11, Seweryn 9, Campbell 7, Mokros 7, Jackson 6, Borowski 6, Cesnauskis 4.