Młodzicy w najlepszej „16” w kraju

Na miejscach 13.-16. w rywalizacji o mistrzostwo Polski młodzików sklasyfikowani zostali siatkarze MUKS Amber Kalisz. W miniony weekend zagrali oni w turnieju półfinałowym, który odbył się w Nakle.

W zmaganiach uczestniczyły cztery zespoły. Poza zasięgiem wszystkich był faworyzowany AKS V LO Rzeszów, czyli tak naprawdę młodzieżowe zaplecze Asseco Resovii. Kaliszanie przekonali się o tym w pierwszym swoim pojedynku, przegrywając 0:2 w setach do 17 i 15. Kolejne potyczki z ich udziałem były już jednak bardzo wyrównane. Wprawdzie nie zdołali pokonać ani gospodarzy z Trójki Nakło, ani SKPS Dunajec Nowy Sącz, ale w starciach przeciwko tym drużynom praktycznie każdy set kończył się grą na przewagi. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowywali przeciwnicy i to oni sklasyfikowani zostali wyżej od podopiecznych Dawida Radeckiego i Mariusza Pieczonki.

Do finału przeszły ekipy z Rzeszowa (z kompletem zwycięstw i bez straty seta) i Nakła. Amber zajął w turnieju czwartą lokatę. Oznacza to, że w klasyfikacji mistrzostw Polski młodzików w sezonie 2015/2016 uplasował się na miejscach 13.-16. To historyczny wynik dla kaliskiego klubu, bo nigdy wcześniej w tej kategorii nie zaszedł tak daleko.

Przypomnijmy, że w tym roku młodzicy Ambera zostali wicemistrzami Wielkopolski, a następnie pomyślnie przebrnęli przez turniej ćwierćfinałowy MP, który odbył się w Sulechowie.