Wyrwali punkt liderowi. Prosna walczy do końca! FOTO

Piłkarze kaliskiej Prosny udowodnili, że warto walczyć do samego końca. W niedzielnym spotkaniu z liderem A-klasy podopieczni Mateusza Żółtka dwukrotnie odrobili straty, sięgając po punkt. Gola na wagę remisu (3:3) zdobyli w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Z prowadzącą w tabeli Koroną Pogoń Stawiszyn kaliszanie zagrali jak równy z równym. Nie zraziło ich to, że do przerwy przegrywali 0:2, po trafieniach Bartosza Gronowskiego i Huberta Brajera. Sytuacja Michała Balcerzaka, który w międzyczasie przestrzelił z kilku metrów, z pewnością była dowodem na to, że z liderem można nawiązać walkę. Wyraźnie było to widać w drugiej połowie niedzielnej potyczki. W tej części nagrodzona została determinacja gospodarzy, którzy w 54. minucie zdobyli gola kontaktowego, a w 74. minucie doprowadzili do wyrównania. W obu przypadkach na listę strzelców wpisał się Balcerzak, który pewnie egzekwował rzuty karne, podyktowane najpierw za faul na Mateuszu Jarczewskim, a potem za przewinienie bramkarza na szarżującym Wojciechu Żarneckim. Remis 2:2 na kwadrans przed końcem sprawił, że w ostatnich fragmentach emocji nie brakowało. I kto wie, jak zakończyłby się mecz, gdyby w 84. minucie nieco więcej precyzji przy strzale głową zachował wspomniany wcześniej Michał Balcerzak. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na kaliszanach w 88. minucie. Wówczas z najbliższej odległości bramkę zdobył Gronowski i to ekipa ze Stawiszyna znów prowadziła. Korzystnego wyniku nie dowiozła jednak do ostatniego gwizdka sędziego. Przeszkodził jej w tym Piotr Kliber, który w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, wykonując rzut wolny z okolicy 40. metra, skierował futbolówkę w światło bramki, a piłka, jak zaczarowana, minęła gąszcz piłkarzy znajdujących się w obrębie szesnastki, a następnie golkipera, po czym zatrzepotała w siatce.

Na remis kaliski zespół w pełni zasłużył, udowadniając, że wolą walki można wiele zdziałać. W tabeli A-klasy grupy 1 wciąż plasuje się na piątej lokacie. W tym tygodniu rozegra dwa mecze. W czwartek zmierzy się na wyjeździe z LKS-em Gorzyce Małe, a w niedzielę (godz. 11:00) ugości przy Łódzkiej ekipę Gromu Golina.

***

Prosna Kalisz – Korona Pogoń Stawiszyn 3:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Bartosz Gronowski 28. min, 0:2 Hubert Brajer 36. min, 1:2 Michał Balcerzak 54. min (karny), 2:2 Michał Balcerzak 74. min (karny), 2:3 Bartosz Gronowski 88. min, 3:3 Piotr Kliber 90+3. min. Żółte kartki: Dobroszczyk, Żarnecki (Prosna).
Prosna: Dwornik – Sipka, Kliber, D. Garifow, Dobroszczyk – Malinowski, Jarczewski, Gieszczyński (76. Machlański), Różański (60. Ignaszak) – Radek (46. Żarnecki), Balcerzak.
Korona Pogoń: Krawczyk – P. Brajer, H. Brajer, Drzewiecki, Frankowski, Gałązka, Gronowski, Kaczmarek (90+2. Bryś), Majchrzak, Siarkiewicz (78. Janczak), Woźniak.