Obronili przewagę. MKS z pierwszym wyjazdowym zwycięstwem

Szczypiorniści MKS-u odnieśli pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. W sobotę pokonali oni AZS AWF Biała Podlaska 26:25. Do wygranej kaliszan walnie przyczyniła się ich świetna postawa w pierwszej połowie.

Nie po raz pierwszy w tym sezonie podopieczni Bartłomieja Jaszki, Pawła Ruska i Mateusza Różańskiego lepiej prezentowali się przed przerwą niż po wznowieniu gry. Właściwie po pierwszej połowie losy spotkania powinny być rozstrzygnięte. MKS dominował zarówno w ataku, jak i obronie. W 18. minucie odskoczył na pięć bramek (10:5), kilka chwil później na sześć (14:8) i tylko dobra postawa Łukasza Adamiuka w bramce gospodarzy sprawiła, że przewaga kaliszan nie była wyraźniejsza. Zupełnie inny obraz gry można było zaobserwować w ostatnich dwóch kwadransach. Nie mający nic do stracenia miejscowi zaczęli w niebezpiecznym tempie niwelować stratę. Już po sześciu minutach drugiej połowy było tylko 18:15 dla kaliskiej siódemki, a na kwadrans przed końcem 21:19. Na szczęście przyjezdni w porę zareagowali i do ostatniej syreny starali się trzymać 2-3 bramki dystansu. Ostatecznie wygrali 26:25. Najwięcej bramek dla nich rzucili Arkadiusz Galewski (6) i Bartłomiej Jaszka (5).

Dla MKS-u było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie, ale dopiero pierwsze odniesione w meczu wyjazdowym. W tabeli grupy B pierwszej ligi kaliski zespół zajmuje 10. miejsce, ale tyle samo punktów – sześć – ma piąta w zestawieniu Siódemka Legnica, a tylko cztery oczka więcej zgromadził lider z Przemyśla. W najbliższą sobotę kaliszanie podejmą w Arenie trzeci w zestawieniu LKPR Moto-Jelcz Oława. W międzyczasie czeka ich jeszcze pucharowy bój z Ostrovią.