Dwa oblicza MKS-u. Wyrwany remis z Oławą (ZDJĘCIA)

Szczypiorniści MKS-u odrobili 12-bramkową stratę i zremisowali z Moto-Jelcz Oława 27:27 w sobotnim spotkaniu 7. kolejki grupy B pierwszej ligi.

To był dziwny mecz. MKS pokazał w nim dwa oblicza – w pierwszej połowie zespołu słabo zorganizowanego zarówno w obronie, jak i w ataku, w drugiej zaś agresywnego, walecznego i skutecznego, czyli takiego, jakiego chcą oglądać kibice. I właśnie to drugie oblicze sprawiło, że mimo fatalnej gry przed przerwą, kaliszanie potrafili wyszarpać punkt ekipie z Oławy. – Początek nam w ogóle nie wyszedł, dlatego trzeba się cieszyć, że udało nam się odrobić straty i zremisować. Nie zmienia to jednak faktu, że to kolejny mecz, w którym nasza gra nie wygląda tak, jak powinna – mówi nam obrotowy kaliskiej ekipy Łukasz Kobusiński.

Po ośmiu minutach gospodarze przegrywali 1:6. Potem seryjnie tracili bramki, a sami trafiali bardzo rzadko. Po 21. minutach gry mieli na swoim koncie zaledwie cztery gole. Na dwie minuty przed przerwą przewaga przyjezdnych wzrosła aż do 12 trafień (6:18). – Nie było współpracy obrony z bramkarzem. Brakowało nam choćby kilku udanych interwencji, po których moglibyśmy wyprowadzić kontry. Dopiero w drugiej połowie wszystkie te elementy zaczęły funkcjonować jak należy – przyznaje nam Łukasz Kobusiński.

MKS dokonał rzeczy niesamowitej, bo w ostatnich dwóch kwadransach sukcesywnie skracał dystans do przeciwników i odrobił całą stratę. Mecz zaczął się na nowo w 57. minucie, gdy Arkadiusz Galewski rzucił wyrównującą bramkę (26:26). „Galot” mógł nawet pokusić się o zwycięskie trafienie dla kaliszan, ale na kilka sekund przed końcem jego próbę obronił Dawid Glabik. I choć z jednej strony remis, patrząc na przebieg meczu, jest wielkim wyczynem w wykonaniu szczypiornistów znad Prosny, to z drugiej pozostaje lekki niedosyt, bo do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele.

Ostatnią akcję spotkania gospodarze musieli rozegrać bez Bartłomieja Jaszki, który w drugiej połowie napędzał kaliską ofensywę. Na kilkanaście sekund przed finalną syreną grający trener MKS-u został bezpardonowo sfaulowany i z urazem głowy opuścił plac gry. Jak się dowiedzieliśmy, nie obyło się bez kilku szwów. Wcześniej za brutalne zagranie na Galewskim sędziowie wyrzucili z boiska Jarosława Palucha. Trudne chwile przeżywał też Łukasz Kobusiński, który po zderzeniu z przeciwnikiem długo nie podnosił się z parkietu. – W każdym meczu trzeba dawać z siebie 100 procent. Nigdy się nie oszczędzamy, rywale też nie odpuszczali. Dlatego to spotkanie było ciężkie – ocenia lider kaliskiej obrony.

***

MKS Kalisz – Moto-Jelcz Oława 27:27 (8:18)
Kary:
MKS – 4. min, Oława – 12. min. Czerwona kartka: Jarosław Paluch (Oława, 55. min, za faul). Rzuty karne: MKS 5/5, Oława 3/5. Sędziowali: Michał Chodorek oraz Paweł Popiel (Kielce). Widzów: 200.
MKS: Marciniak, Adamczyk, Jarosz – Czerwiński 8, Galewski 6, Jaszka 4, Mosiołek 3, Klopsteg 2, Adamski 1, Bożek 1, Gomółka 1, Sieg 1, Kobusiński, Książek, Misiejuk.
Oława: Glabik, Muszak – Dudkowski 6, Herudziński 6, Wróblewski 5, Koprowski 4, Kolanko 2, Rutkowski 2, Celek 1, Paluch 1, Cepielik, Klinger, Żubrowski.