Siła konsekwencji. MKS z najwyższym zwycięstwem w sezonie! ZDJĘCIA

To był jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy mecz w wykonaniu szczypiornistów MKS-u Kalisz w bieżących rozgrywkach. W sobotę podopieczni grającego trenera Bartłomieja Jaszki rozbili w Arenie nieobliczalną ekipę MTS-u Chrzanów 33:22.

MTS to bez wątpienia drużyna własnego parkietu. Świadczy o tym fakt, że podopieczni Adama Piekarczyka cały swój dotychczasowy dorobek w ilości sześciu punktów zgromadzili w meczach przed własną publicznością. I to nie byle z kim, bo m.in. z liderem z Piekar Śląskich i aktualnie trzecim w tabeli, niedawno także prowadzącym w rozgrywkach, SRS-em Czuwaj Przemyśl. I choć z wyjazdów chrzanowianie zawsze wracali na tarczy, to ich wygrane u siebie musiały wzbudzać respekt. – Ten zespół naprawdę potrafi grać. We własnej hali pokonał przecież drużyny z czuba tabeli i na pewno nie był to przypadek. Dzisiaj może zagrał słabszy mecz, ale z drugiej strony to my zagraliśmy naprawdę dobrze – uważa trener MKS-u, Bartłomiej Jaszka.

W sobotę kaliszanie mieli swój dzień. Od początku do końca kontrolowali to, co działo się na parkiecie hali na Dobrzecu. Wychodziło im niemal wszystko, jak ognia unikali niepotrzebnych strat i błędów. Po 14. minutach prowadzili 8:2 i już wtedy wiedzieli, że grając swoje muszą odprawić rywala z kwitkiem. – Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie. Od samego początku zarówno obrona, jak i bramkarz byli mocni naładowani i zmotywowani. W ataku graliśmy konsekwentnie, nie oddawaliśmy nerwowych rzutów i trzymaliśmy się dyscypliny, co było najważniejsze – twierdzi szkoleniowiec kaliskiej siódemki.

Z upływem kolejnych minut przewaga gospodarzy rosła, a zwycięstwo przybliżało się w zastraszająco szybkim tempie. W 41. minucie dystans dzielący obie drużyny wynosił 11 goli (22:11). Bramkę rzucił wtedy Arkadiusz Galewski, najskuteczniejszy gracz całej rywalizacji (w sumie zgromadził dziewięć trafień). Spokój i konsekwencję kaliszanie zachowali do samego końca, zwyciężając 33:22, najwyżej w tym sezonie.

***

MKS Kalisz – MTS Chrzanów 33:22 (16:8)
Kary:
MKS – 10. min, MTS – 10. min. Rzuty karne: MKS 5/7, MTS 2/4. Sędziowali: Przemysław Stężowski (Lubin) i Tomasz Ziablicki (Jelenia Góra). Widzów: 160.
MKS: Jarosz, Marciniak – Galewski 9, Sieg 5, Adamski 4, Czerwiński 3, Klopsteg 3, Mosiołek 3, Gomółka 2, Misiejuk 2, Drej 1, Jaszka 1, Kobusiński, Książek.
MTS: Gil, Górkowski, Wiatr – Kirsz 5, Orlicki 4, D. Skoczylas 3, Wierzbic 3, Stroński 2, Bednarczyk 1, Gasin 1, Madeja 1, M. Skoczylas 1, Żydzik 1, Kowal, Rola, Sieczka.