Lider pokazał moc. Calisia bez szans w stolicy

Nie było niespodzianki w wyjazdowym meczu siatkarek Calisii z Wisłą Warszawa. Kaliszanki próbowały nawiązać walkę z liderem, ale ten w sobotę rozgrywał rewelacyjne zawody.

Tak naprawdę tylko pierwszy set trzymał w napięciu i dawał nadzieję, że z punktowej puli w starciu z niekwestionowanym faworytem do awansu, jakim jest Wisła, można cokolwiek uszczknąć. Kaliszanki zaczęły bowiem mecz bez żadnych kompleksów, odważnie i ambitnie, długo grając punkt za punkt. Dopiero od stanu po 13 miejscowy zespół odskoczył na trzy oczka i zmusił trenera Daniela Przybylskiego do wzięcia przerwy. Przy wyniku 18:16 był jeszcze cień szansy na dogonienie warszawianek, ale te wskoczyły w końcówce seta na takie obroty, których nie powstydziłyby się zespoły z OrlenLigi. Pozostały na nich także w kolejnych partiach i w efekcie wygrały pewnie do 20, 16 i 14, pozbawiając przyjezdne wszelkich złudzeń. Siatkarki Calisii robiły wprawdzie wiele, by przeciwstawić się liderkom, ale Wisła, wyraźnie podrażniona środową porażką w Krakowie – pierwszą w sezonie – rozgrywała znakomite spotkanie i była w sobotę poza zasięgiem MKS-u.

Mimo przegranej, sytuacja kaliskiej drużyny w tabeli pierwszej ligi praktycznie nie uległa zmianie, bo punktów w ten weekend nie zdobyły też sąsiadujące z Calisią siatkarki z Węgrowa i Opola. Zwiększyła się natomiast strata do szóstej w zestawieniu ekipy z Gliwic, która wyszarpała dwa oczka w Nowym Dworze Mazowieckim. Kolejny mecz beniaminek z Kalisza rozegra 8 lutego. W hali Arena podejmie Jokera Świecie.

***

Wisła Warszawa – MKS Calisia Kalisz 3:0 (25:20, 25:16, 25:14)
Wisła:
Wellna, Łaziuk, Ciaszkiewicz-Lach, Gorzewska, Nowgorodczenko, Hatala oraz Saad (l), Zaczkowska.
MKS: Grzanka, Drewniak, Grobys, Łukasiewicz, Vlk, Isailović oraz Kuehn-Jarek (l), Andrzejczak, Pytlarz, Głowiak, Łysiak, Karpińska, Makowska.

Pozostałe wyniki 18. kolejki I ligi siatkarek
Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR – Sokołów SA Nike Węgrów 3:1 (26:28, 25:23, 25:21, 25:22)
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3 (21:25, 24:26, 25:21, 25:21, 14:16)
WTS Solna Wieliczka – AZS KU Politechniki Opolskiej 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)
Joker Mekro Energoremont Świecie – Proxima Kraków (29.01.)