Kadetki Ambera w wielkopolskiej czwórce

W miniony weekend siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz uczestniczyły w turnieju finałowym mistrzostw Wielkopolski kadetek, który rozegrano w Poznaniu. Po dwudniowej rywalizacji podopieczne Olgi Owczynnikowej sklasyfikowane zostały na czwartej lokacie.

Już samo wejście do najlepszej czwórki w Wielkopolsce było dla kaliszanek sukcesem, ale na tym nie zamierzały poprzestać. Na parkiecie w Poznaniu do samego końca walczyły o medal. Wprawdzie w sobotę uległy ZSMS-owi 1:3 i Energetykowi 0:3, ale ich niedzielne starcie z UKS-em Środa Wlkp. było w rzeczywistości pojedynkiem o brąz i awans do mistrzostw Polski. Nie zaczęło się ono po myśli "Amberek", które przegrały dwa pierwsze sety. Nie poddały się jednak, wygrały dwie kolejne odsłony i doprowadziły do tie-breaka. W nim niestety górą były rywalki i to one stanęły na najniższym stopniu podium. Podopieczne Olgi Owczynnikowej zajęły ostatecznie czwartą lokatę.

Faworytkami turnieju były siatkarki Energetyka Poznań, które broniły tytułu wywalczonego przed rokiem. Tym razem również nie miały sobie równych, wygrywając trzy mecze bez straty seta. Srebro zdobyła ekipa ZSMS-u.

Michał Sobczak, fot. KS Energetyk Poznań

***

Wyniki turnieju finałowego mistrzostw Wielkopolski kadetek
sobota, 18 lutego
KS Energetyk Poznań – UKS Środa Wielkopolska 3:0 (25:9, 25:19, 25:13)
UKS ZSMS Poznań – VII LO SMS Amber Kalisz 3:1 (20:25, 25:20, 25:18, 25:17)
UKS ZSMS Poznań – UKS Środa Wielkopolska 3:0 (25:15, 25:20, 25:20)
KS Energetyk Poznań – VII LO SMS Amber Kalisz 3:0 (25:16, 25:8, 25:20)
niedziela, 19 lutego
VII LO SMS Amber Kalisz – UKS Środa Wielkopolska 2:3 (21:25, 22:25, 25:21, 25:19, 10:15)
KS Energetyk Poznań – UKS ZSMS Poznań 3:0 (25:17, 25:18, 25:14)