Kaszubska wpadka. KKS nie sprostał outsiderowi WIDEO

Błędy przy dwóch stałych fragmentach gry i utrata koncentracji w doliczonym czasie meczu złożyły się na niespodziewaną porażkę KKS-u z GKS-em Przodkowo. Ekipa z Kaszub, która przed szóstą kolejką III ligi gr. 2 zamykała tabelę z zerowym dorobkiem punktowym, zwyciężyła 3:2.

KKS przyjechał do drużyny, która jako jedyna w całej stawce nie zdobyła przed tym meczem choćby punktu, a w dodatku seryjnie traciła bramki. Był więc zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji. Zaczęła się ona zresztą po jego myśli, bo w 20 minucie gola zdobył Mateusz Gawlik. Stoper KKS-u popisał się celną główką po centrze z rogu w wykonaniu Roberta Tunkiewicza. Radość przyjezdnych trwała jednak ledwie kilkanaście minut, bo jeszcze przed przerwą – w niemal bliźniaczy sposób – gospodarze doprowadzili do wyrównania. Tym razem najwyżej do piłki wyskoczył Paweł Rzepnikowski. Ten sam zawodnik kilka chwil po przerwie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, znów wygrywając powietrzną walkę w polu karnym gości. Na odpowiedź ekipy Piotra Morawskiego trzeba było poczekać do 83 minuty. Wówczas kapitalnie z wolnego z ponad 20 metrów przymierzył Tunkiewicz i był remis 2:2. Decydujące słowo należało jednak do miejscowych. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry moment zagapienia kaliskiej defensywy wykorzystał Piotr Ruszkul, umiejętnie lobując Oskara Pogorzelca.

Porażka z outsiderem chluby „trójkolorowym” nie przynosi. Zrehabilitować będą się oni mogli w najbliższą sobotę, choć poprzeczka zostanie ustawiona znacznie wyżej. Na Wał Matejki zawita bowiem lider rozgrywek Elana Toruń.

Michał Sobczak, fot. i wideo: Norbert Gałązka