Awans bez straty seta

W świetnym stylu siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz awansowały do turnieju finałowego mistrzostw Wielkopolski juniorek. W drodze do najlepszej czwórki podopieczne Daniela Przybylskiego nie straciły żadnego seta.

Ostatni turniej eliminacyjny kaliszanki rozegrały w piątek w Turku. Tam odprawiły z kwitkiem miejscowy MKS MOS oraz KTPS Konin. W starciu z tym drugim zespołem straciły zaledwie 25 małych punktów (pierwszego seta wygrały do 4!). Pierwszą fazę sezonu broniące mistrzowskiego tytułu „Amberki” zakończyły z kompletem zwycięstw i imponującym bilansem setów wynoszącym 18:0.

W turnieju finałowym rywalizować będą cztery zespoły. Oprócz podopiecznych Daniela Przybylskiego awans wywalczyły także siatkarki Enea PTPS Piła i Enea Energetyk Poznań. Czwartego finalistę wyłoni turniej barażowy z udziałem ekip z Turku, Jarocina i Poznania.