Wisła ugotowana w kaliskim kotle. Siatkarki Energi MKS o krok od mistrzostwa! ZDJĘCIA

Już tylko jednej wygranej brakuje siatkarkom Energi MKS do sięgnięcia po tytuł mistrzyń pierwszej ligi. W sobotę przy gorącym i ogłuszającym dopingu kibiców podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego pokonały w hali przy Łódzkiej stołeczną Wisłę 3:2. Mecz nr 4 finałowej rywalizacji w niedzielę o 18:00.

Do kameralnego obiektu OSRiR-u żeńska siatkówka wróciła w wielkim stylu. Kibice, którzy niemal po brzegi wypełnili trybuny, tworząc niesamowity kocioł, byli świadkami widowiska godnego finału pierwszej ligi. I co ważne, zakończonego po myśli kaliszanek, które wytrzymały próbę nerwów i w tie-breaku nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń.

– Było nerwowo, jak na finał pierwszej ligi przystało – nie ukrywa Hanna Łukasiewicz. – Takiego meczu się zresztą spodziewałam. Wbrew pozorom dobrze się stało, że nie postawiłyśmy kropki nad „i” w trzecim secie, choć mogło być 3:0, ale to 3:2 daje nam jeszcze większą koncentrację na niedzielny mecz – dodaje kapitan Energi MKS.

W dwóch pierwszych setach sobotniego boju miejscowe były praktycznie bezbłędne. Obie partie zaczynały od kapitalnych bloków. Ten element okazał się ich bardzo ważnym atutem. W premierowej odsłonie pozwalał sukcesywnie odjeżdżać rywalkom (6:3, 10:4, 18:10) i zwyciężyć do 20. W drugiej kaliszanki popracowały na siatce, gdy warszawianki łapały z nimi punktowy kontakt. A do takich sytuacji doszło dwukrotnie, mimo że początek na to nie wskazywał, bo po kiwce Katarzyny Wawrzyniak gospodynie prowadziły 7:1. Potem było jednak 11:10 i 16:15. Blok „Isi” na 19:15 okazał się kluczowy, bo jej zespół znów miał porządną przewagę, której nie roztrwonił, ponownie wygrywając do 20.

Wisła nie powiedziała jednak ostatniego słowa. Z gorącą atmosferą panującą w hali OSRiR-u oswoiła się w trzecim secie. Kaliszanki natomiast zupełnie nie przypominały drużyny z poprzednich partii. Przynajmniej do stanu 6:15. Później wróciły na właściwy tor, szybko zaczęły zmniejszać stratę, odrobiły ją nawet w całości (22:22 po bloku Isailović), ale na prowadzenie wyjść nie zdołały, przegrywając do 23.

– Nie wiem, co się stało w tym trzecim secie. Gdybym to odkryła to podejrzewam, że byłaby trenerem mistrzów świata. Byłyśmy zupełnie inną drużyną, jakbyśmy już myślały, że wygrałyśmy. A to nam pokazało, że nie można tak myśleć, nie z Wisłą i nie w finale I ligi – podkreśla Hanna Łukasiewicz.

W czwartej partii dzięki czujności kapitan Energi MKS na siatce jej zespół prowadził 14:13. Długo się jednak z takiego stanu nie cieszył i choć po bloku Eweliny Janickiej było jeszcze 18:18, to końcówka należała już do Bemowskich Syren, które zwyciężyły do 21.

Na szczęście w tie-breaku niepodzielnie rządziły kaliszanki, które przy zmianie stron prowadziły 8:4 po ataku Janickiej. Ta sama zawodniczka zdobyła decydujący punkt, kończąc spotkanie zbiciem ze środka (15:10). Warto dodać, że pierwszego meczbola podopieczne trenerów Wiktorowicza i Przybylskiego miały przy stanie 14:8 po udanej akcji Łukasiewicz.

Mamy to!!! 3:2 z Wisłą!!!

Opublikowany przez faktykaliskie.pl SPORT 14 kwietnia 2018

Energa MKS ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa w finale pierwszej ligi. Do pełni szczęścia ekipie Energi MKS brakuje już tylko jednego triumfu. Kwestię mistrzostwa kaliszanki spróbują rozstrzygnąć w niedzielę o 18:00. Wtedy w hali przy Łódzkiej rozpocznie się pojedynek finałowy nr 4.