Ostrowianie wystartowali w kategorii Team Relay Open MEN. Trasa, którą mieli do pokonania liczyła ponad 11 kilometrów i była podzielona na cztery części. Trzy pierwsze pokonywali indywidualnie, a ostatnią wspólnie. – Pierwsza zmiana biegowa to 4,8 km biegu oraz 8 przeszkód – informuje Marcin Bartoś, który był odpowiedzialny za ten etap zmagań swojego teamu. – Zmiana siłowa to 2,8 km biegu oraz 10 przeszkód, głównie siłowych, bieg z workiem z piaskiem, bieg z łańcuchem, wciąganie ciężaru itp. A zmiana techniczna miała 3,2 km biegu oraz 16 technicznych przeszkód sprawdzających sprawność, zwinność oraz siłę chwytu. Ostatnie 600 metrów pokonywaliśmy razem wraz z dodatkowym obciążeniem. Czekało tam na nas jeszcze 5 przeszkód.
Biegi OCR to młoda dyscyplina sportu. Mistrzostwa w Gdyni odbyły się po raz czwarty, ale od początku przyciągają całą rzeszę sympatyków sportu. W tym roku było ponad 3,5 tysiąca zawodników lubujących się w biegach przełajowych urozmaiconych naturalnymi i sztucznymi przeszkodami terenowymi, które od startujących wymagają wysiłku i odporności. Tak fizycznej jak i psychicznej. – My pojechaliśmy do Gdyni, bo chcieliśmy sprawdzić się na tle innych zawodników z Europy – dodaje Marcin Bartoś i mówi, że przygotowania wymagają sporo czasu. - Trzeba łączyć trening biegowy z treningiem siłowym oraz przeszkodowym. Bardzo duże znaczenie ma siła chwytu oraz technika pokonywania przeszkód. Niezależnie od preferowanej formy aktywności fizycznej, w biegach przeszkodowych liczy się przede wszystkim ogólna sprawność fizyczna oraz dobra kondycja psychiczna. Bardzo ważnym wyróżnikiem biegów ekstremalnych jest ich zmienna i urozmaicona formuła. Dla zawodników przygotowuje się niecodzienne trasy z wymyślnymi przeszkodami.
Ostrowianie zajęli 34. miejsce na 74 drużyny z całej Europy.
Skład Sztafety która wystąpi na mistrzostwach OCR European Championships, to trójka znajomych z okolicy, których połączyła wspólna pasja do biegów przeszkodowych.
Zmiana Biegowa: Marcin Bartoś (Wysocko Małe)
Pod koniec 2017 wrócił do biegania po 10 latach pierwszy start OCR kwiecień 2018,od tego czasu nabrał doświadczenia i regularnie startuje. W sezonie 2018 ukończył 9 biegów OCR oraz 1 Bieg uliczny. Zwyciężył na dystansie Loszka w Armagedon Active - bieg z przeszkodami Okręglica. Uwielbia rywalizację, po każdym starcie podnosi sobie poprzeczkę. Biega, ponieważ lubi wyznaczać sobie nowe cele i wyzwania. Motto: Nie ma rzeczy nie możliwych, są tylko słabe charaktery
Zmiana Siłowa: Jarosław Chmielarczyk (Ostrów Wielkopolski)
W sezonie 2018 ukończył 8 biegów Spartan Race (2x Trifecta),oraz 6 innych biegów OCR, a także 14 biegów ulicznych. Dysponuje niespożytymi zapasami siły, oraz energii, nie boi się nowych wyzwań. Jak sam mówi bieganie to dla niego ucieczka od szarej rzeczywistości. Motto: Co ja nie dam rady?".
Zmiana Przeszkodowa/Techniczna: Michał Kaniewski (Karski)
Swoją przygodę z OCRAMI zaczął wiosną 2018, przez ten czas ukończył kilka biegów OCR. Nabawił się kontuzji podczas Runmageddon Classic Trójmiasto, która wyeliminowała go z dalszych startów w sezonie 2018. Podczas kontuzji nie marnował czasu, pracował nad poprawą chwytu, zbudował swój własny tor przeszkód. Na zawodach nie odpuszcza żadnej przeszkody, doniesienie do mety opaski Elite to dla niego sprawa priorytetowa. Motto: Pokonywać swoje słabości, być z każdym dniem coraz mocniejszy i szybszy.
AW, zdjęcia Marcin Bartoś
Napisz komentarz
Komentarze