KKS wygrywa i wraca na fotel lidera trzeciej ligi! (ZDJĘCIA i WIDEO)

Po bramce Marcina Radzewicza piłkarze KKS-u pokonali w sobotę przy Łódzkiej ekipę KP Starogard Gdański i wrócili na fotel lidera grupy 2 trzeciej ligi.

W porównaniu z poprzednim ligowym spotkaniem trener Ryszard Wieczorek dokonał w wyjściowej jedenastce aż czterech zmian. Trochę z konieczności, bo kontuzje wykluczyły z gry Roberta Tunkiewicza, Michała Boreckiego i Mateusza Żytko. Na ławkę powędrował natomiast Kacper Górski, a w rolę stoperów wcielili się tym razem Mateusz Gawlik i Paweł Łydkowski. W drugiej linii od początku zagrali zaś Sebastian Kaczyński i Andrzej Kaszuba. Bohaterem meczu został jednak inny rezerwowy. Marcin Radzewicz pojawił się na murawie po przerwie i szybko zaznaczył swoją obecność wpisem na listę strzelców. W 60. minucie kontrę gospodarzy wyprowadził Adrian Łuszkiewicz, zagrał na lewo do Mateusza Żebrowskiego, który dostrzegł wbiegającego w pole bramkowe Radzewicza, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki. I jak się później okazało, był to gol na wagę trzech punktów.

Dzięki sobotniej wygranej KKS wrócił na fotel lidera grupy 2 trzeciej ligi. Punkty stracił bowiem w sobotę Mieszko Gniezno, który po serii czterech kolejnych zwycięstw w sobotę uległ na wyjeździe Kotwicy Kołobrzeg 1:5.

(mso), fot. i wideo: Norbert Gałązka

***

KKS Kalisz – KP Starogard Gdański 1:0 (0:0)
Marcin Radzewicz 60

Żółte kartki: Mrozik, Krakowiak, Sosnowski, Kajca (KP Starogard Gdański)

Sędziowali: Paweł Okunowicz oraz Bronisław Golatowski (obaj Białogard) i Damian Skórka (Koszalin)

KKS: Burta – M. Zawistowski, Gawlik, Łydkowski, Mączyński – Żebrowski (84 Stanclik), Łuszkiewicz, Kaczyński (69 Kamiński), Kaszuba (90 K. Górski), Poliński (53 Radzewicz) – Trubeha

KP Starogard Gdański: Kotłowski – Ł. Kowalczyk, Krakowiak, Kuźniarski (84 Stosik), Rudnicki, Sosnowski, Mrozik (50 Kajca), Żylski (81 Wohlert), P. Kowalczyk (64 D. Górski), Powszuk, Wypij