Każdy dzień poświęcony jest innemu blokowi tematycznemu. Pierwszy skierowany był do klas o profilu biologiczno-chemicznym. Wykłady przygotowali m.in. prof. dr hab. n. med. Dariusz Kowalczyk, który zapoznał młodzież z problematyką szczepień, a także wykładowca PWSZ i senator elekt dr inż. Janusz Pęcherz, który wprowadził uczniów w skomplikowany, ale ciekawy świat polimerów. Przyszli adepci kierunków medycznych mogli też zapoznać się z zagadnieniami z zakresu radioterapii czy kardiologii.
Wtorek należeć będzie do humanistów. Klasy o tym profilu wysłuchają m.in. wykładu „O mowie nienawiści”, który wygłosi prof. WP-A UAM Piotr Łuszczykiewicz oraz wykładu pracownika naukowego z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, który od lat współpracuje z III LO. Młodzież zapoznana się także z rozważaniami dotyczącymi sztuki i psychologii.
Z „Kopernikiem” współpracuje również Politechnika Wrocławska. To właśnie pracownicy tej uczelni poprowadzą trzeciego dnia wykłady z zakresu matematyki i fizyki. - Studenci Politechniki przeprowadzą z uczniami III LO zajęcia warsztatowe, w trakcie których młodzież zapozna się z funkcjonowaniem… bolidu fotowoltanicznego. Prof. dr hab. Tadeusz Wibig z Uniwersytetu Łódzkiego zaprosił młodych fizyków na wykład „Promieniowanie kosmiczne” – mówi Monika Mikołajczak-Cholajda, nauczycielka w III LO.
Stałym punktem Dni Nauki jest Dzień Geograficzny. Szkoła współpracuje z Wydziałem Geologii UAM Poznań, której pracownicy zaproponowali, by młodzież przyjrzała się zjawiskom katastrof naturalnych. - To istotnie święto nauki, możliwość zapoznania się młodzieży ze światem akademickim, inną formą nauki, pogłębienia wiedzy z interesujących uczniów obszarów – mówi nam A. Narewska, dyrektor III LO.
Opr. MIK, fot. III LO
Napisz komentarz
Komentarze