Z Wisłą zgodnie z planem. Pewne zwycięstwo siatkarek Energi MKS (ZDJĘCIA)

Zgodnie z przewidywaniami siatkarki Energi MKS Kalisz nie miały problemów z ograniem Wisły Warszawa. Osłabionego kadrowo beniaminka pokonały w trzech gładkich setach.

Stołeczny beniaminek jest zdecydowanie najsłabszym zespołem w ekstraklasowej stawce. W tym sezonie nie wygrał jeszcze meczu, a na urwanie choćby seta czeka od 13 grudnia. Nękany problemami finansowymi i organizacyjnymi zespół przyjechał do Kalisza w zaledwie siedmioosobowym składzie. Wystarczającym, by rozegrać mecz, ale zbyt wąskim, by myśleć o nawiązaniu walki z kaliszankami.

Od początku do końca to podopieczne Jacka Pasińskiego dyktowały warunki gry. W każdym z trzech setów błyskawicznie budowały przewagę, która pozwalała im kontrolować mecz. Jedynie pod koniec drugiej partii rywalki starały się wykorzystać moment zbyt dużego rozluźnienia w szeregach gospodyń, ale co najwyżej zdołały zmniejszyć stratę do jednego punktu (19:20). W całym meczu ani razu nie wyszły na prowadzenie.

Różnicę klas dzielącą obie drużyny najlepiej obrazuje początek trzeciej odsłony. Po serii dobrych zagrywek i udanych kontrataków MKS odjechał przyjezdnym na 13:4. Potem poszedł za ciosem, powiększył przewagę i przypieczętował ważne w kontekście walki o fazę play-off zwycięstwo.

Dzięki sobotniej wygranej kaliski zespół zachował ósme miejsce w tabeli LSK, zrównując się punktami z siódmym PTPS-em Piła, który w tej kolejce przegrał 0:3 z #VolleyWrocław. Za tydzień ekipę Jacka Pasińskiego czeka podróż do lidera z Rzeszowa.