Białego subaru Impreza z zamontowanymi na dachu charakterystycznymi kamerami spotkaliśmy w miniony czwartek na ulicy Łaziennej. Takie pojazdy od maja jeżdżą po całej Polsce.
Apple prowadzi na całym świecie badania naziemne z użyciem pojazdów, aby zebrać dane w celu ulepszenia Map Apple i obsługi funkcji Rozejrzyj się. Możemy okresowo znowu odwiedzać niektóre z tych lokalizacji i ponownie gromadzić w nich dane. Dzięki temu nasze mapy są zawsze aktualne i mają wysoką jakość – czytamy na stronie Apple.
„Rozejrzyj się” umożliwia oglądanie miast w interaktywnym widoku 3D, pozwalającym na rozglądanie się w 360 stopniach i poruszanie po ulicach. To w chwili obecnej jest dostępne zaledwie w 5 państwach: Irlandii, Japonii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. To nic innego jak znana nam z Google opcja „Street View”.
Kiedy użytkownicy Apple będą mogli korzystać z tworzonych teraz map? Firma tego nie podaje. Proces z pewnością jest pracochłonny, bo wiąże się także z ochroną danych osobowych.
Podczas przeprowadzania tych badań dokładamy wszelkich starań, aby chronić Twoją prywatność. Na przykład będziemy cenzurować twarze i tablice rejestracyjne na zdjęciach opublikowanych w funkcji Rozejrzyj się – podaje firma.
Tam, gdzie samochód wjechać nie może, pracownicy Apple wykonują zdjęcia za pomocą specjalnego plecaka.
Apple przeprowadza również badania z wykorzystaniem przenośnych systemów w wybranych strefach dla pieszych. Niektóre badania dotyczące pieszych przeprowadzane są z użyciem przenośnego urządzenia w plecaku. W ten sposób zbierane są dane, które mogą być używane bezpośrednio w Mapach Apple, na przykład w funkcji Rozejrzyj się. W innych badaniach dotyczących pieszych do zbierania danych w celu ulepszania map wykorzystuje się iPady, iPhone'y lub inne urządzenia. Badania tego typu pozwalają nam ulepszać i aktualizować Mapy Apple w obszarach, w których pojazdy po prostu nie mogą się poruszać – wyjaśnia firma.
Na terenie Wielkopolski samochody Apple zaczęły pracę w maju i będą ją kontynuować do końca sierpnia.
Lokalizacje pojazdów w okresie maj, 2021 - sierpień, 2021
Chodzieski, Czarnkowsko-Trzcianecki, Gnieźnieński, Gostyński, Grodziski, Jarociński, Kaliski, Kępiński, Kolski, Koniński, Kościański, Krotoszyński, Leszczyński, Międzychodzki, Nowotomyski, Obornicki, Ostrowski, Ostrzeszowski, Pilski, Pleszewski, Poznański, Rawicki, Słupecki, Szamotulski, Średzki, Śremski, Turecki, Wągrowiecki, Wolsztyński, Wrzesiński, Złotowski, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań
AG, Apple, antyweb.pl
################################################################
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym. Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.
Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: [email protected].
Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:
https://www.facebook.com/FaktyKaliskie
https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw
Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/
Napisz komentarz
Komentarze