Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policja w urzędzie. Wójt wyrzucił inspektorów z gabinetu

Interwencją policji zakończyła się wizyta pracowników kaliskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Urzędzie Gminy Żelazków. Gdy inspektorzy chcieli odczytać wójtowi protokół z kontroli, Sylwiusz Jakubowski zażądał, by opuścili jego gabinet, po czym wezwał patrol. Mundurowi tego dnia interweniowali jeszcze raz. Tym razem o przyjazd patrolu poprosili kontrolujący. 
Policja w urzędzie. Wójt wyrzucił inspektorów z gabinetu

Inspektorzy zjawili się w Urzędzie Gminy w miniony piątek. Była to ich druga wizyta w ostatnim czasie. Władze Żelazkowa planują rewitalizację zabytkowego parku, w który zlokalizowana jest ich siedziba. Prace muszą być prowadzone pod nadzorem konserwatora i zgodnie z jego wytycznymi. - Kilka tygodni temu była pierwsza kontrola, w której sama uczestniczyłam i przebiegała standardowo. Wydaliśmy kilka zaleceń i kontrola piątkowa miała sprawdzić, czy władze gminy zastosowały się do naszych wytycznych – mówi Beata Matusiak, kierownik kaliskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Jak dodaje, przez 30lat jej pracy nie spotkała się z sytuacją, jaka miała miejsce w urzędzie. – Kontrola była zapowiedziana z dwutygodniowym wyprzedzeniem, na określoną godzinę. Z notatek służbowych wynika, że wójt nie chciał brać udziału w czynnościach kontrolnych, nie chciał wysłuchać protokołu i go podpisać - mówi Beata Matusiak.

Według świadka incydentu w momencie, gdy pracownicy WUOZ chcieli wejść do gabinetu wójta, ten nie chciał ich wpuścić mówiąc, że nie ma dla nich czasu. Inspektorzy próbowali kilka razy. Wtedy wójt wezwał policję. - Interwencja dotyczyła nieporozumień między kontrolerami a wójtem gminy. Zgłoszenie odebraliśmy około godziny 11.00 w piątek. W obecności funkcjonariuszy doszło do porozumienia między stronami – wyjaśnia sierż. sztab. Anna Jaworska – Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Wójt uważa, że urzędnicy zjawili się później niż zapowiadali, a to, co nazywają wejściem do jego gabinetu było wtargnięciem. Według Sylwiusza Jakubowskiego nie znali też obowiązujących ich przepisów. - Zgodnie z Zarządzeniem nr 51 Wojewody Wielkopolskiego z 2012 roku osoba, która przeprowadza kontrolę zobowiązana jest okazać kierownikowi jednostki, przed przystąpieniem do kontroli, imienne upoważnienie wraz z legitymacją służbową - przywołuje przepis Sylwiusz Jakubowski. – Ci państwo mieli być o 9.30, a zjawili się o 10.50. Wtargnęli do mojego gabinetu bez pukania, bez wcześniejszej zapowiedzi u sekretarki, powiedzieli, że stąd nie wyjdą, ponieważ jestem osobą kontrolowaną i muszę robić to, co oni chcą. Dlatego poprosiłem, by wyszli na kilka minut, abym mógł dokończyć wykonywaną pracę. Podpisywałem wtedy listy dla Komisarza Wyborczego w Kaliszu. Państwo byli agresywni.  

Policjanci, którzy przyjechali na wezwanie wójta stwierdzili, że inspektorzy mają prawo do kontroli, po czym wyszli z urzędu. Wtedy wójt ponownie miał zacząć wypychać pracowników kaliskiej delegatury WUOZ ze swojego gabinetu. Jak mówi, ci nadal nie chcieli się wylegitymować. Wówczas inspektorzy zawrócili policjantów i poprosili o asystę w czasie odczytywania protokołu, który w końcu został też przez Sylwiusza Jakubowskiego podpisany. Beata Matusiak skierowała do przewodniczącego Rady Gminy Żelazków skargę na działania wójta w związku z prowadzoną przez jej podwładnych kontrolą. 

AW, zdjęcie arch.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 21°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/