Nie tylko piosenka francuska gościła w piątek w auli III LO. Uczniowie w teorii przespacerowali się urokliwymi uliczkami Paryża i poznali historię najpiękniejszych miejsc stolicy Francji. Wszystko w ramach finału międzyprzedmiotowego projektu „Magiczny Paryż”. - Język polski, język francuski i jeszcze są elementy tańca, bo wszystko będzie kończyć się kankanem. Projekt taki międzyprzedmiotowy, dlatego, że staramy się szukać wspólnych miejsc, czyli jest literatura, architektura, język francuski, czyli wszystkie elementy, czyli wszystkie elementy, które na płaszczyźnie Paryża się spotykają – mówi Monika Mikołajczak-Cholajda, nauczycielka III LO.
Sami uczniowie zaangażowani w projekt przy okazji świetnie się bawili, wcielając się w role rozmaitych fikcyjnych i historycznych postaci związanych z Francją – od Asteriksa i Obeliksa, przez Joannę d’Arc i Coco Chanel, po Napoleona Bonaparte. - Chciałam odegrać rolę, która wiąże się z moimi pasjami, bo zajmuję się trochę projektowaniem, interesuję się modą i właśnie dlatego poprosiłam o zaangażowanie do tej roli. Coco Chanel jest dla mnie inspiracją – mówiła uczennica, która wciela się w ikonę współczesnej mody.
- Jeśli chodzi o kontrowersyjność Napoleona, to dla mnie była to postać wspaniała. Patrząc na jego osiągnięcia, których udało mu się za życia dokonać, to naprawdę wielki szacun. Jestem zaszczycony, że mogłem tę rolę podjąć – dodał licealista, który w projekcie wcielił się w rolę Napoleona Bonaparte.
Tego rodzaju nietypowe lekcje to nic nowego dla uczniów kaliskiego „Kopernika”. Młodzi ludzie wraz ze swoimi nauczycielami promują w ten sposób nie tylko kulturę Francji, ale i innych krajów.
Mirosława Zybura, fot. autor
Napisz komentarz
Komentarze