Reklama
Reklama

Fakty Regionalne

Reklama
Reklama
SOR w Pleszewie w kwarantannie. Pracował tam zakażony lekarz z Kalisza

Lekarz kaliskiej kardiologii, u którego wykryto koronawirusa pełnił dyżur również na oddziale ratunkowym Pleszewskiego Centrum Medycznego. W związku z tym pacjenci i personel tamtejszego SOR-u objęci zostali kwarantanną.

29.03.2020 06:02
Coś dla domu, coś dla lokalnej przedsiębiorczości - wspólnie dla pleszewskiego szpitala

Kolejna lokalna firma wychodzi z akcją wspomagającą szpital. Tym razem pleszewskiej placówce wsparcie daje tamtejsza Florentyna. Zachęcając do kupowania w swoim bezpiecznym, bo internetowym sklepie deklaruje, że część dochodu ze sprzedaży wybranych produktów będzie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego i najpotrzebniejszych placówce rzeczy. A przy okazji pozwoli też wesprzeć lokalną firmę, czyli transakcja wiązana.

27.03.2020 11:55
Wielkie szycie w Ostrzeszowie. Podopieczni WTZ i ŚDP szyją maseczki dla szpitala

Wielkie szycie w całym kraju. Szyją firmy, więźniowie, osoby prywatne, szyją też podopieczni różnego rodzaju organizacji społecznych. W wielką akcję szycia maseczek ochronnych włączyły się też Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowe Domy Samopomocy z powiatu ostrzeszowskiego. Ochraniacze na twarz trafią do tamtejszego szpitala oraz DPSu.

27.03.2020 10:59
PGNiG wspiera szpital w Ostrowie Wielkopolskim w walce z koronawirusem

Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przekaże 300 tys. zł, które pozwolą na realizację najpilniejszych potrzeb ostrowskiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. PGNiG od wielu lat prowadzi działalność w regionie.

25.03.2020 20:25
Ta gmina szyje maseczki ochronne dla swoich mieszkańców

Mieszkańcy gminy Grabów nad Prosną w powiecie ostrzeszowskim, otrzymają maseczki ochronne. W ten sposób władze gminy i jedna z lokalnych firm postanowiły zadbać o ich bezpieczeństwo. Szycie ochraniaczy na twarz ruszyło, a niebawem w teren ruszą urzędnicy i listonosze, którzy je dostarczą do wszystkich domostw.

25.03.2020 15:58
Impreza w czasie epidemii. Policja dwukrotnie zamykała ten lokal

W miniony weekend funkcjonariusze Posterunku Policji w Mikstacie ujawnili lokal rozrywkowy czynny i obsługujący klientów mimo obowiązującego stanu epidemii. Wobec właścicieli interwencję podejmowano zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

24.03.2020 07:22
Z podejrzeniem koronawirusa uciekła ze szpitala. Złapała ją policja

W sobotę z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie z Oddziału Zakaźnego uciekła 48-letnia mieszkanka powiatu tureckiego. Dzięki sprawnemu działaniu, po 30 minutach była już w rękach konińskiej policji.

22.03.2020 18:44
W Pleszewie znoszą strefę płatnego parkowania. Wszystko w trosce o zdrowie kierowców

Pleszew rezygnuje ze strefy płatnego parkowania. Czasowo. I jest to związane ze zwiększeniem bezpieczeństwa sanitarnego chroniącego przed koronawirusem.

17.03.2020 11:33
Wyniki ujemne na koronawirusa u pracowników firmy w Nowych Skalmierzycach

To dobra wiadomość nie tylko dla pracowników firmy Halfen Produkcja w Nowych Skalmierzycach. Wczoraj, w poniedziałek Zarząd Spółki otrzymał informację, że dwaj pracownicy, którzy od piątku byli objęci nadzorem lekarskim, nie są zarażeni koronawirusem.

17.03.2020 10:23
Zawód poszukiwany - daje pracę i pozwala wyjść na prostą

Stolarz to jeden z częściej poszukiwanych fachowców na rynku pracy. Szczególnie w południowej Wielkopolsce, która jest meblarskim zagłębiem. Pracodawcy oczekują odpowiedniego wykształcenia i wiedzy, więc młodzi ludzie coraz częściej szukają szkół, w których mogliby zdobyć kwalifikacje. Często też wyjść na prostą po życiowych zawirowaniach.

06.03.2020 08:22
Park wejdzie w Rynek. Rewitalizacja Jarocina powrotem do historycznego układu miasta

Rewolucja - tak można powiedzieć o rewitalizacji Jarocina. Dawna zatłoczona krajówka biegnąca przez miasto będzie zwężona, wzdłuż powstaną ścieżki spacerowo-rowerowe i posadzone zostaną drzewa. Wszystko po to, by połączyć Park Radolińskich z Rynkiem - tak jak było zanim droga tranzytowa przedzieliła miasto.

28.02.2020 13:30
Innowacyjny Ostrów Wielkopolski. Miasto docenione w pierwszej edycji konkursu

Mediateka - jedyna taka w Wielkopolsce oraz Ostrowski Rynek Energetyczny to dwa projekty z Ostrowa Wielkopolskiego, które znalazły się w ścisłym finale konkursu Innowacyjny Samorząd 2020, organizowanego przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Wręczenie nagród odbyło się 26 lutego 2020 roku w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie. To pierwsza edycja konkursu.

28.02.2020 12:50
Klimat jak za dawnych lat. Jarocin Festiwal świętuje półwiecze

Czy uda się przywrócić klimat sprzed lat? Organizatorzy tegorocznej edycji Jarocin Festiwal zapewniają, że będzie tak, jak pół wieku temu, kiedy w mieście ruszyły Wielkopolskie Rytmy Młodych, które później przekształciły się w legendarny festiwal - miejsce wolności, muzyki spoza niepokornego nurtu i debiutów wybitnych artystów.

28.02.2020 12:34
Rower miejski wraca do Ostrowa Wielkopolskiego. Sezon startuje w niedzielę

Zaczynają kręcić - kilometry na miejskim rowerze. Jednoślady wracają na ulice Ostrowa Wielkopolskiego. Bicykle można wypożyczać od niedzieli i tylko przez pierwszy miesiąc będzie można z nich korzystać na takich samych zasadach, jak w minionym sezonie.

28.02.2020 11:58
Siła pamięci - grób powstańca odzyskał należyty wygląd

Już nie kopczyk, a grób z imieniem i nazwiskiem. Mogiła, w której spoczął powstaniec Tomasz Hajdziony z Ludwikowa w gminie Przygodzice, odzyskała należyty wygląd. Zabiegały o to władze tego sołectwa i mieszkańcy, którzy opiekowali się grobem. Pieniądze gmina pozyskała z budżetu państwa.

28.02.2020 10:30
Podpatrują profesjonalistów - uczą się zwodu i etyki

Nawet podglądanie profesjonalistów może dać dużo osobom, które dopiero zaczynają zawodową przygodę. Dlatego uczniowie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie od lat biorą udział w poznańskich Targach Mody i tam poznają nowinki i triki najlepszych projektantów i krawców, które później wykorzystują w trakcie nauki zawodu. Tegoroczne były ukierunkowane na tzw. zrównoważoną modę. Młodzież miała więc okazję podziwiać nie tylko najbardziej aktualne trendy, ale i też zapoznać się z alternatywnymi sposobami tworzenia ubrań.

28.02.2020 09:55
Łamańce językowe. Nieszablonowo o języku polskim

Łamańce językowe, kalambury czy rebusy były tematem przewodnim Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku, a jego ideą jest m.in. ochrona różnorodności języków na świecie , ale i też dbanie o to, aby nie przestały istnieć.

25.02.2020 10:41    11
Mała rzecz w dużej sprawie. "Lodówka społeczna" w Pleszewie pomaga walczyć z marnowaniem żywności

Najwięcej jedzenia zostaje po świętach, ale nie inaczej jest po rodzinnych uroczystościach czy biznesowych przyjęciach. I najczęściej powstaje pytanie – co zrobić z jeszcze dobrym produktami, których nie jesteśmy w stanie przejeść i nie da się ich zamrozić? Najlepiej się nimi podzielić. Marnowanie żywności to jeden z największych problemów współczesności. A rozwiązanie jest banalnie proste i kilka tygodni temu – wzorem wielu polskich miast – skorzystał z niego Pleszew.

24.02.2020 12:13
Nowe ognisko ptasiej grypy. Tym razem na fermie kaczek

W miejscowości Kociołki w gminie Błaszki odkryto nowe ognisko ptasiej grypy. Wirusem zainfekowana została ferma, w której hodowanych jest 18 tysięcy kaczek.

22.02.2020 03:48
W blasku epoki. Spacer wśród imponujących iluminacji alejkami dobrzyckiego parku

Znowu przechadzają się po parku. W parach, rozmawiając o najważniejszych wydarzeniach epoki i samotnie podziwiając piękno ogrodu. Postacie dawnych właścicieli, a może bywających u nich w latach świetności gości powróciły do dobrzyckiego parku. Specjalna iluminacja to niespodzianka z okazji jubileuszu oddania do użytku zespołu pałacowo-parkowego miłośnikom historii, sztuki, czy przyrody. W Dobrzycy wszystko się przenika.

17.02.2020 10:42
Biblioteka rzuca wyzwanie. Urodzinowa zabawa dla moli książkowych

Wyzwań jest 75. Każde związane z książką – nagrodzoną, dotyczącą lokalnej historii lub miejsc, jakie chcemy odwiedzić, pozwalającą doświadczyć czegoś nowego lub przypadkową, będącą niespodzianką odkrywającą nieznany świat. Czasu by wziąć udział w zabawie jest sporo, bo osiem miesięcy. A zachęca do niej Biblioteka Publiczna w Jarocinie, która w ten sposób chce uczcić 75. urodziny.

17.02.2020 10:07
Reklama
Reklama
Reklama