Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Regionalne wypieki, wędliny czy przetwory bez wychodzenia z domu. Kupuj zdalnie od lokalnych producentów!

Macie ochotę na Andruty Kaliskie albo świeżo wytłaczane soki owocowe? Ślinka cieknie, ale od pójścia do sklepu powstrzymuje nas rozsądek. Zdrowie jest najważniejsze, ale i na to znalazł się sposób. Ruszyła akcja „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”. Powstała baza kontaktów do restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy prowadzą sprzedaż zdalną z dowozem do domu lub odbiorem bezpośrednim u producenta. Ich produkty można zamówić dzięki aplikacji, online lub telefonicznie.
Regionalne wypieki, wędliny czy przetwory bez wychodzenia z domu. Kupuj zdalnie od lokalnych producentów!

Przypominają smaki znane z dzieciństwa, a często pozwalają odkryć lokalne, chociaż nie wszystkim znane produkty. Do tego dbają o ich jakość. I chociaż mają rzesze wiernych fanów to pandemia koronawirusa sprawia, że lokalni producenci – podobnie jak inne branże - też zaczynają odczuwać skutki mniejszego ruchu na rynku, który w ich przypadku polega przede wszystkim na sprzedaży bezpośredniej.

Dlatego ruszyła akcja „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!” zrzeszonych w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Dzięki specjalnej aplikacji, stworzonej przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego, specjały można kupić bez wychodzenia z domu.  - W obecnej sytuacji w pełni popieramy inicjatywę #zostanwdomu. Jest to ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich, jednak wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego niesie za sobą szereg ograniczeń związanych z prowadzeniem działalności gastronomicznej oraz sprzedaży lokalnych produktów  mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. - Dlatego nie czekając na dalszy rozwój sytuacji, wraz z pracownikami Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, chcąc wspomóc producentów regionalnych, postanowiłem uruchomić akcję „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”. Stworzona została baza kontaktów restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy prowadzą sprzedaż zdalną z dowozem do domu lub odbiorem bezpośrednim u producenta lub wysyłają kurierem, co umożliwia zakup wyrobów z różnych części Wielkopolski. 

W jaki sposób można dołączyć do akcji? Wystarczy wejść na stronę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska (www.sdk-wlkp.pl) lub w aplikację Kulinarna Wielkopolska, wybrać interesujący nas produkt lub restaurację i złożyć zamówienie online bądź telefonicznie. Obecnie na liście jest już blisko 50 podmiotów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, u których można zrobić  zdalne zakupy. W ofercie są m.in. soki tłoczone na zimno, wyroby cukiernicze, wędliny, mięso, oleje tłoczone na zimno, kiszonki, a także lokalne dania oferowane przez restauracje na wynos. Z regionu kaliskiego można kupić Andruty Kaliskie WIĘCEJ, soki Teso z gminy Żelazków, czy Komoda Club WIĘCEJ

Województwo Wielkopolskie od 2008 roku jest regionem członkowskim Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, zrzeszającej 45 europejskich regionów, w tym jedenastu z Polski. Głównym celem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego jest promocja regionalnej żywności opartej na lokalnych i tradycyjnych produktach. Członkowie Sieci gwarantują, że produkty pochodzą z danego regionu, a tradycje kulinarne i umiejętności są powodem do dumy. - Okażmy solidarność z tymi, którzy teraz mają najtrudniej, wykażmy się lokalnym patriotyzmem i kupujmy wielkopolskie produkty! Dlatego gorąco polecam produkty oraz dania od członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska i wsparcia w ten sposób wielkopolskiej gospodarki. Firmy należące do Sieci Dziedzictwa są gwarantem tego, co najlepsze w naszych regionalnych produktach!  - przekonuje wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski.

AW, Bartosz Zalas, UMWW


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 8°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 21 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: emerytTreść komentarza: Zastanawiam się, kto wpadł na taki genialny pomysł? Na odnowionym targowisku przy 3-go Maja parking dla klientów na 20 aut. Ma Majkowskiej parkingna 200 aut i dużo więcej miejsca dla sprzedających! Ratuszowi geniusze...Data dodania komentarza: 25.04.2025, 22:00Źródło komentarza: Koniec z handlem przy Majkowskiej! Kupcy wracają na zmodernizowane targowiskoAutor komentarza: JanTreść komentarza: Przepisy tak zmieniają że w przyszłym roku polak raczej już nie wybuduje się ale za to u krainiec już tak.przepisy zmieniają pod deweloperskie u kraińska.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 21:30Źródło komentarza: Będzie bat na cwanych deweloperów. Właśnie uchwalono ZMIANYAutor komentarza: PiwoniczaninTreść komentarza: Prawdziwy kaliszanin wie , że Murowaniec jest rozwidleniu dróg na końcu ulicy Rzymskiej . Tam przez długie lata stała karczma o nazwie Murowaniec i na dziewiętnastowiecznych mapach ta mapa egzystuje. Dziś karczmy nie ma , ale nazwa pozostała.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 19:48Źródło komentarza: Komunikacja miejska z objazdami. Prace drogowe sparaliżują tę część miastaAutor komentarza: AbcTreść komentarza: Żadnych pośredników którzy nie znają się na niczym szczególnym . Całość zabezpiecza tylko akt notarialny. Żadnych amatorów pośredników .Data dodania komentarza: 25.04.2025, 19:45Źródło komentarza: Będzie bat na cwanych deweloperów. Właśnie uchwalono ZMIANY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama